Q-SMD3215-C2-32.768 kHz-9-20-4085 | Epson FC3215AN (TR3000)
[11-1307]
Produktstatus:
https://www.quarzwerk.net/web/image/product.template/11359/image_1920?unique=354e176
Manufacturer: Seiko Epson Corporation
Part No.: Q13FC1350000300
Package Unit: 3000pcs/reel
  • A 1.02 Description
  • Q 3.01 Nominal frequency (Fo)
  • Q 3.02 Oscillation Mode
  • Q 3.03 Load Capacitance (CL)
  • Q 3.04 Freq. Tol. max. (at +25℃)
  • Q 3.05 Freq. Stability Vs Temp. max.
  • Q 3.06 Operating Temp. Range
  • Q 3.07 Storage Temp. Range
  • Q 3.08 Equivalent Res. (ESR)
  • Q 3.09 Shunt Capacitance C0 (pf max.)
  • Q 3.11 Drive Level (Typical)
  • Q 3.12 Drive Level (Max.)
  • Q 3.13 Insulation Resistance
  • Q 3.14 Air-tightness
  • Q 3.15 Aging
This combination does not exist.
Specifications
ALL
A 1.00 Manufacturer Name EPSON
A 1.04 Dimension & Type kHz | SMD3215 (3.2 x 1.5 mm)
A 1.02 Description Quartz Crystal Resonator
QUARZ
Q 3.01 Nominal frequency (Fo) 32.768 kHz
Q 3.02 Oscillation Mode XY
Q 3.03 Load Capacitance (CL) 9.0 pF
Q 3.04 Freq. Tol. max. (at +25℃) 20 ppm