O-SMD2016-M4-25.000000 MHz-1.8-25-4085
[20-0044]
Produktstatus: ● AKTIV
https://www.quarzwerk.net/web/image/product.template/8000/image_1920?unique=b5c56fa
UTECH Electronics Technology Co., Ltd.
Typ: SMD-Oscillator HCMOS - QOS1
Case size: SMD2016-M4
Frequency: 25.000000 MHz
Power Supply Voltage: 1.8 Volt
Frequency Stability *: ±25 ppm
Operating Temp.: -40°C/+85°C
output load change, aging, shock and vibration.
  • A 1.06 Date Created
  • A 1.07 Last Update
  • 3.08 Output Load
  • 3.09 “1” Level
  • 3.10 “0” Level
A 1.00 Manufacturer Name UTECH
A 1.01 Manufacturer Part No. QOS1025000K18C
A 1.02 Description Quartz Crystal Oscillator
A 1.03 Series QOS1
A 1.04 Dimension & Type MHz | SMD2016 (2.0 x 1.6 mm)
A 1.05 PU TR3000
A 1.06 Date Created 2026
A 1.07 Last Update -
OSCILLATOR
3.01 Nominal Frequency (Fo) 25.000000 MHz
3.02 Supply Voltage (VDD) 1,8
3.03 Input Current -
O 3.04 Frequency Stability Over All * 25.0
O 3.05 Operating Temp. Range -40°C ~ +85°C
3.07 Output Logic HCMOS
3.08 Output Load 30pF
3.09 “1” Level ≥ 90 % VDD
3.10 “0” Level -