O-SMD3225-M4-32.768 kHz-1.5-25-4085
[]
Produktstatus: ● AKTIV
https://www.quarzwerk.net/web/image/product.template/9945/image_1920?unique=22d7256
SUZHOU UTECH TECHNOLOGY CO.,LTD
Series: Oscillator SMD3225-M4 Type: kHz / AT characteristic
Dimension (mm): 3.2 x 2.5 x 1.00
Frequency: 32.768 kHz
Supply Voltage (VDD): +1.8 VDC ±10%
Frequency Tolerance: ±25 ppm "Over All" *
Supply Current max.: 0.5 mA
Output Load: HCMOS
Start-up Time max.: 5 mS
Output Symmetry: 50% ±5%
Operating Temperature: -40°C to +85°C
Storage Temperature: -55°C to +125°C
E/D: High = active
RoHS: Pb free - 2011/65/EU (RoHS 2) compliant
Package Unit: 3000pcs/reel
* Definition Tolerance „Over All“: Including at +25°C, Over
Temperature Range, Supply Voltage Change, Shock and Vibration,
Aging 1st year
  • 3.08 Output Load
  • 3.09 “1” Level
  • 3.10 “0” Level
A 1.00 Manufacturer Name UTECH
A 1.01 Manufacturer Part No. QOS3032768K15C
A 1.02 Description Quartz Crystal Oscillator
A 1.03 Series QOS3
A 1.04 Dimension & Type MHz | SMD3225 (3.2 x 2.5 mm)
A 1.05 PU TR3000
A 1.06 Date Created 2026
OSCILLATOR
3.01 Nominal Frequency (Fo) 32.768 kHz
3.02 Supply Voltage (VDD) 5
3.03 Input Current 0.5 mA
O 3.04 Frequency Stability Over All * 25.0
O 3.05 Operating Temp. Range -40°C ~ +85°C
3.07 Output Logic HCMOS
3.08 Output Load -
3.09 “1” Level ≥ 90 % VDD
3.10 “0” Level -