O-SMD3225-M4-25.000000 MHz-1.8-50-4085
[]
Produktstatus: ● AKTIV
https://www.quarzwerk.net/web/image/product.template/8074/image_1920?unique=8bb9da5
SUZHOU UTECH TECHNOLOGY CO.,LTD
Typ: SMD-Oscillator HCMOS
Case size: SMD3225-M4
Frequency: 25.000000 MHz
Power Supply Voltage: 1.8 Volt ±5%
Input Current: 10mA max.
Frequency Stability *: ±50 ppm
Symmetry: 40% to 60% typ.
Operating Temp.: -40°C/+85°C
Output Load (HCOMS): 15pF typ.
Package Unit: 3000pcs/reel
  • 3.08 Output Load
  • 3.09 “1” Level
  • 3.10 “0” Level
A 1.00 Manufacturer Name UTECH
A 1.01 Manufacturer Part No. QOS3025000M18C
A 1.02 Description Quartz Crystal Oscillator
A 1.03 Series QOS3
A 1.04 Dimension & Type MHz | SMD3225 (3.2 x 2.5 mm)
A 1.05 PU TR3000
A 1.06 Date Created 2026
OSCILLATOR
3.01 Nominal Frequency (Fo) 25.000000 MHz
3.02 Supply Voltage (VDD) 1.8
3.03 Input Current 10 mA
O 3.04 Frequency Stability Over All * 50
O 3.05 Operating Temp. Range -40°C ~ +85°C
3.07 Output Logic HCMOS
3.08 Output Load 15pF
3.09 “1” Level ≥ 90 % VDD
3.10 “0” Level -