O-SMD2520-M4-50.000000 MHz-1.8-50-4085
[]
Produktstatus: ● AKTIV
https://www.quarzwerk.net/web/image/product.template/8037/image_1920?unique=4229d72
UTECH Electronics Technology Co., Ltd.
Typ: SMD-Oscillator QOS2
Case size: SMD2520-M4
Frequency: 50.000000 MHz
Power Supply Voltage: 1.8 Volt
Frequency Stability *: ±50 ppm
Operating Temp.: -40°C/+85°C
Output Load (HCOMS): 30pF max., 15pF typ.
Package Unit: 3000pcs/reel
  • 3.08 Output Load
  • 3.09 “1” Level
  • 3.10 “0” Level
A 1.00 Manufacturer Name UTECH
A 1.01 Manufacturer Part No. QOS2050000L18C
A 1.02 Description Quartz Crystal Oscillator
A 1.03 Series QOS2
A 1.04 Dimension & Type MHz | SMD2520 (2.5 x 2.0 mm)
OSCILLATOR
3.01 Nominal Frequency (Fo) 50.000000 MHz
3.02 Supply Voltage (VDD) 1.8
3.03 Input Current -
O 3.04 Frequency Stability Over All * 50.0
O 3.05 Operating Temp. Range -40°C ~ +85°C
3.07 Output Logic HCMOS
3.08 Output Load 30pF
3.09 “1” Level ≥ 90 % VDD
3.10 “0” Level -