Q-SMD3225-M4-12.000000 MHz-FU-12-30/100-4085
[10-0177]
Produktstatus: ● AKTIV
https://www.quarzwerk.net/web/image/product.template/8606/image_1920?unique=ab9c753
Bauform: SMD3225-M4
Frequency: 12,000000 MHz
Mode: fund.
Load Capacitance: 12 pF
Tolerance at +25 °C: ±10 ppm
Tolerance over Temp.: ±100 ppm
ESR max.: 60 Ohm
Operating Temp.: -40 / +85 °C
  • A 1.04 Dimension & Type
  • Q 3.08 Equivalent Res. (ESR)
  • Q 3.15 Aging
  • Q 3.01 Nominal frequency (Fo)
  • Q 3.02 Oscillation Mode
  • Q 3.03 Load Capacitance (CL)
  • Q 3.04 Freq. Tol. max. (at +25℃)
  • Q 3.05 Freq. Stability Vs Temp. max.
  • Q 3.06 Operating Temp. Range
  • Q 3.07 Storage Temp. Range
  • Q 3.09 Shunt Capacitance C0 (pf max.)
  • Q 3.10 Motional Capacitance C1 (fF max.)
  • Q 3.11 Drive Level (Typical)
  • Q 3.12 Drive Level (Max.)
  • Q 3.13 Insulation Resistance
  • Q 3.14 Air-tightness
  • Q 1.4 Version
This combination does not exist.
Specifications
ALL
A 1.01 Manufacturer Part No. - or QRS3012000C12L
A 1.00 Manufacturer Name UTECH
A 1.02 Description Quartz Crystal Resonator
A 1.04 Dimension & Type MHz | SMD3225 (3.2 x 2.5 mm)
QUARZ
Q 3.08 Equivalent Res. (ESR) 60
Q 3.15 Aging -
Q 3.01 Nominal frequency (Fo) 12.000000 MHz
Q 3.02 Oscillation Mode Fundamental AT
Q 3.03 Load Capacitance (CL) 12.0 pF
Q 3.04 Freq. Tol. max. (at +25℃) 30 ppm
Q 3.05 Freq. Stability Vs Temp. max. 100 ppm
Q 3.06 Operating Temp. Range -40°C ~ +85°C
Q 3.07 Storage Temp. Range -55°C ~ +125°C