Q-SMD2012-C2-32.768 kHz-7-20-4085 | Epson FC2012AN (TR5000)
[11-1200]
Produktstatus:
https://www.quarzwerk.net/web/image/product.template/11410/image_1920?unique=354e176
Seiko Epson Corp.
FC2012AN
X1A000171000318
TR5000
Not Available For Sale
Menge Stückpreis
  • Q 3.07 Storage Temp. Range
  • Q 3.09 Shunt Capacitance C0 (pf max.)
  • Q 3.10 Motional Capacitance C1 (fF max.)
  • Q 3.12 Drive Level (Max.)
  • A 1.00 Manufacturer Name
  • A 1.02 Description
  • A 1.03 Series
  • A 1.04 Dimension & Type
  • A 1.05 PU
  • A 1.06 Date Created
  • A 1.07 Last Update
  • Q 3.01 Nominal frequency (Fo)
  • Q 3.02 Oscillation Mode
  • Q 3.03 Load Capacitance (CL)
  • Q 3.04 Freq. Tol. max. (at +25℃)
  • Q 3.05 Freq. Stability Vs Temp. max.
  • Q 3.06 Operating Temp. Range
  • Q 3.08 Equivalent Res. (ESR)
  • Q 3.15 Aging
Diese Kombination existiert nicht.
Spezifikationen
ALLGEMEIN
A 1.00 Manufacturer Name EPSON
A 1.02 Description Quartz Crystal Resonator
A 1.03 Series FC2012AN
A 1.04 Dimension & Type kHz | SMD2012 (2.0 x 1.2 mm)
A 1.05 PU TR5000
A 1.06 Date Created 2026-01
A 1.07 Last Update 2026-01
QUARZ
Q 3.07 Storage Temp. Range -55°C ~ +125°C
Q 3.09 Shunt Capacitance C0 (pf max.) 1.6
Q 3.10 Motional Capacitance C1 (fF max.) 8.4
Q 3.12 Drive Level (Max.) 0.5 µW
Q 3.01 Nominal frequency (Fo) 32.768 kHz
Q 3.02 Oscillation Mode Tuning Fork XY
Q 3.03 Load Capacitance (CL) 7.0 pF
Q 3.04 Freq. Tol. max. (at +25℃) ±20 ppm max.
Q 3.05 Freq. Stability Vs Temp. max. -0.04 x 10^-6 / °C^2 Max
Q 3.06 Operating Temp. Range -40°C ~ +105°C
Q 3.08 Equivalent Res. (ESR) 35 Ω max.
Q 3.15 Aging ±3 ppm max first year