O-TCXO-SMD2016-M4-20.375000 MHz-3.3-1.5-3085-CSW
[40-0006]
Produktstatus:
https://www.quarzwerk.net/web/image/product.template/8169/image_1920?unique=060a2de
SUZHOU UTECH TECHNOLOGY CO.,LTD
QOS1
  • A 1.06 Date Created
  • A 1.07 Last Update
  • T 3.11 Storage Temperature Range
  • T 3.12 Frequency Stability Vs Supply Voltage (±5%)
  • T 3.13 Frequency Stability Vs Load (±10%)
  • T 3.14 Output Load
  • T 3.15 Aging
  • T 3.01 Nominal Frequency (Fo)
  • T 3.02 Oscillation Mode
  • T 3.03 Supply Voltage (Vdd)
  • T 3.04 Input Current
  • T 3.05 Output Waveform
  • T 3.06 a “0” Level
  • T 3.06 b “1” Level
  • T 3.07 Duty Cycle
  • T 3.08 a. Frequency Tolerance Before Reflow (at +25℃)
  • T 3.09 Frequency Stability Vs Temperature Range
  • T 3.10 Operating Temperature Range
Diese Kombination existiert nicht.
Spezifikationen
ALLGEMEIN
A 1.02 Description Temperature Compensated Crystal Oscillator oder --- QPS2038400A30CI
A 1.00 Manufacturer Name UTECH
A 1.05 PU TR3000
A 1.06 Date Created 17.06.2025
A 1.07 Last Update 2025-07-18
TCXO
T 3.11 Storage Temperature Range -40° ~ +85°C
T 3.12 Frequency Stability Vs Supply Voltage (±5%) ±0.2 ppm max
T 3.13 Frequency Stability Vs Load (±10%) ±0.3 ppm max
T 3.14 Output Load 15 pF
T 3.15 Aging ±1.0 ppm/year max
T 3.01 Nominal Frequency (Fo) 38.400000 MHz
T 3.02 Oscillation Mode Fundamental
T 3.03 Supply Voltage (Vdd) 3.0V±5%
T 3.04 Input Current 6 mA max.
T 3.05 Output Waveform CMOS
T 3.06 a “0” Level 0.2 * Vdd max
T 3.06 b “1” Level 0.8 * Vdd min
T 3.07 Duty Cycle 45% ~ 55%
T 3.08 a. Frequency Tolerance Before Reflow (at +25℃) ±1.0 ppm max
T 3.09 Frequency Stability Vs Temperature Range ±2.5 ppm max
T 3.10 Operating Temperature Range -40°C ~ +85℃