Q-SMD1008-M4-52.000000 MHz-FU-5-10/10-1070
[10-0895]
Produktstatus: ● Neu
https://www.quarzwerk.net/web/image/product.template/9998/image_1920?unique=cab57e7
SUZHOU UTECH TECHNOLOGY CO.,LTD
​​QRSC
  • A 1.02 Description
  • A 1.03 Series
  • A 1.04 Dimension & Type
  • A 1.05 PU
  • A 1.06 Date Created
  • A 1.07 Last Update
  • Q 3.01 Nominal frequency (Fo)
  • Q 3.02 Oscillation Mode
  • Q 3.03 Load Capacitance (CL)
  • Q 3.04 Freq. Tol. max. (at +25℃)
  • Q 3.05 Freq. Stability Vs Temp. max.
  • Q 3.06 Operating Temp. Range
  • Q 3.07 Storage Temp. Range
  • Q 3.08 Equivalent Res. (ESR)
  • Q 3.09 Shunt Capacitance C0 (pf max.)
  • Q 3.10 Motional Capacitance C1 (fF max.)
  • Q 3.11 Drive Level (Typical)
  • Q 3.12 Drive Level (Max.)
  • Q 3.13 Insulation Resistance
  • Q 3.14 Air-tightness
  • Q 3.15 Aging
  • löschen --- A 1.02 Manufacturer Series
Diese Kombination existiert nicht.
QRSC
Spezifikationen
ALLGEMEIN
A 1.01 Manufacturer Part No. - oder QRSC052000C05J
A 1.00 Manufacturer Name UTECH
A 1.02 Description Quartz Crystal Resonator
A 1.03 Series QRSC
A 1.04 Dimension & Type MHz | SMD1008 (1.0 X 0.8 MM)
A 1.05 PU TR3000
A 1.06 Date Created -
A 1.07 Last Update -
QUARZ
Q 3.01 Nominal frequency (Fo) 52.000000 MHz
Q 3.02 Oscillation Mode Fundamental AT
Q 3.03 Load Capacitance (CL) 5.0 pF
Q 3.04 Freq. Tol. max. (at +25℃) ±10 ppm max.
Q 3.05 Freq. Stability Vs Temp. max. ±10 ppm max.
Q 3.06 Operating Temp. Range -10°C ~ +70°C
Q 3.07 Storage Temp. Range -55°C ~ +125°C
Q 3.08 Equivalent Res. (ESR) -
Q 3.09 Shunt Capacitance C0 (pf max.) 1.0
Q 3.10 Motional Capacitance C1 (fF max.) 3.0
Q 3.11 Drive Level (Typical) 10 µW
Q 3.12 Drive Level (Max.) 100 µW
Q 3.13 Insulation Resistance More than 500 MΩ @ DC 100V
Q 3.14 Air-tightness Less than 1´10-9 Pa m3/s (Helium leak detector)
Q 3.15 Aging ±3 ppm max first year