O-SMD3225-M4-32.768 kHz-3.3-20-40105
[]
Produktstatus: ● AKTIV
https://www.quarzwerk.net/web/image/product.template/8082/image_1920?unique=d6958d8
SUZHOU UTECH TECHNOLOGY CO.,LTD
QOS3
  • A 1.02 Description
  • A 1.03 Series
  • A 1.04 Dimension & Type
  • A 1.05 PU
  • A 1.06 Date Created
  • O 3.01 Nominal Frequency (Fo)
  • O 3.02 Supply Voltage (VDD)
  • O 3.03 Input Current
  • O 3.04 Frequency Stability Over All *
  • O 3.05 Operating Temp. Range
  • O 3.07 Output Logic
  • O 3.08 Output Load
  • O 3.09 “1” Level
  • O 3.10 “0” Level
  • O 3.11 Symmetry
  • O 3.12 Rise / Fall Time
  • O 3.13 Output Disable / Enable Delay Time
  • O 3.14 Start-up Time
A 1.00 Manufacturer Name UTECH
A 1.01 Manufacturer Part No. tbd
A 1.02 Description Quartz Crystal Oscillator
A 1.03 Series QOS3
A 1.04 Dimension & Type MHz | SMD3225 (3.2 x 2.5 mm) ---
A 1.05 PU TR3000
A 1.06 Date Created 2026
OSCILLATOR
O 3.01 Nominal Frequency (Fo) 32.768 kHz
O 3.02 Supply Voltage (VDD) 3.3 V
O 3.03 Input Current 10.0 mA
O 3.04 Frequency Stability Over All * 20.0
O 3.05 Operating Temp. Range -40°C ~ +105°C
O 3.07 Output Logic HCMOS
O 3.08 Output Load -
O 3.09 “1” Level ≥ 90 % VDD
O 3.10 “0” Level ≤ 10 % VDD