Q-SMD3225-M4-12.000000 MHz-FU-12-30/30-2070
[10-0005]
Produktstatus: ● AKTIV
https://www.quarzwerk.net/web/image/product.template/8607/image_1920?unique=eca68b9
SUZHOU UTECH TECHNOLOGY CO.,LTD
QRS3
  • A 1.04 Dimension & Type
  • Q 3.08 Equivalent Res. (ESR)
  • Q 3.15 Aging
  • Q 3.01 Nominal frequency (Fo)
  • Q 3.02 Oscillation Mode
  • Q 3.03 Load Capacitance (CL)
  • Q 3.04 Freq. Tol. max. (at +25℃)
  • Q 3.05 Freq. Stability Vs Temp. max.
  • Q 3.06 Operating Temp. Range
  • Q 3.07 Storage Temp. Range
  • Q 3.09 Shunt Capacitance C0 (pf max.)
  • Q 3.10 Motional Capacitance C1 (fF max.)
  • Q 3.11 Drive Level (Typical)
  • Q 3.12 Drive Level (Max.)
  • Q 3.13 Insulation Resistance
  • Q 3.14 Air-tightness
A 1.01 Manufacturer Part No. -
A 1.02 Description Quartz Crystal Resonator
A 1.04 Dimension & Type MHz | SMD3225 (3.2 x 2.5 mm)
QUARZ
Q 3.08 Equivalent Res. (ESR) 60 Ω max.
Q 3.15 Aging -
Q 3.01 Nominal frequency (Fo) 12.000000 MHz
Q 3.02 Oscillation Mode Fundamental AT
Q 3.03 Load Capacitance (CL) 12.0 pF
Q 3.04 Freq. Tol. max. (at +25℃) ±30 ppm max.
Q 3.05 Freq. Stability Vs Temp. max. ±30 ppm max.
Q 3.06 Operating Temp. Range -20°C ~ +70°C
Q 3.07 Storage Temp. Range -55°C ~ +125°C
Q 3.09 Shunt Capacitance C0 (pf max.) 1.0
Q 3.10 Motional Capacitance C1 (fF max.) 3.0
Q 3.11 Drive Level (Typical) 10 mW
Q 3.12 Drive Level (Max.) 300 mW
Q 3.13 Insulation Resistance 500 MΩ (Min.) at DC100V ±15V